Czosnek - dobroczynne dzialanie na organizm Email

Ave Ceasar

czosnekTakimi słowami gladiatorzy przez stulecia witali cesarza, gdy wychodzili na arenę do walki. Wielu z nich nawet w tych przedostatnich chwilach przeżuwało coś w ustach. Co dokładnie? Czosnek.

Mieli ku temu poważne powody, przecież ich zdaniem czosnek potęgował wolę walki. Prawdopodobnie zwyczaj ten został przejęty od Greków. Greccy atleci i zapaśnicy nigdy nie zapominali o zjedzeniu kilku ząbków czosnku przed wielkim wysiłkiem, by napełnić się odwagą i siłą. Również budowniczowie egipskich piramid jadali czosnek dla zwiększenia siły i kondycji oraz uniknięcia chorób zakaźnych.

Czosnek praktycznie jest obecny w medycynie ludowej na całym świecie. Wierzono w jego moc w zwalczaniu kataru, bólu gardła, astmy, gruźlicy, czerwonki, chorób zakaźnych, żółtaczki, bólu reumatycznego, chorób skórnych. Możemy ogólnie stwierdzić, że czosnkowi  przypisywano właściwości wzmacniające i wydłużające życie. Podczas obu wojen światowych lekarze wojskowi leczyli nim rannych.

Pasteur podkreślał właściwości bakteriobójcze czosnku. Udowodniono skuteczność czosnku w profilaktyce miażdżycy. Czosnek rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Jego aktywne składniki odgrywają znaczącą rolę w procesie krzepnięcia krwi, zapobiegając powstawaniu skrzepów krwi wywołujących zawał serca.

Garlic Caps - czosnek z pietruszką,naturalny antybiotykW artykule opublikowanym w American Heart Journal, czasopiśmie amerykańskich kardiologów, przedstawiono wyniki badań, które potwierdzają to korzystne działanie czosnku. Spowalnia on również zbyt szybkie bicie serca, rozszerza naczynia wieńcowe, w efekcie poprawia się ukrwienie mięśnia sercowego i zwiększa się jego wydolność. Dla osób, które mają wzdęcia, może być doskonałym antidotum, ponieważ regeneruje zwapnione ścianki naczyń krezki. Skutecznie obniża poziom cholesterolu. Jak wynika z wielu doświadczeń, czosnek ingeruje także w pracę wątroby w taki sposób, że wątroba wpuszcza do krwi mniej cholesterolu. Do  neutralizowania zapachu czosnku można polecić tradycyjny odświeżacz roślinny, czyli pietruszkę, która równie często jest stosowana w medycynie ludowej. Uważana jest za doskonałą roślinę leczniczą wspomagającą nerki, niszczącą kamienie nerkowe i zapobiegającą stanom zapalnym pęcherza moczowego. Wzmacnia żołądek i poprawia apetyt, ale stosuje się ją również jako środek przeciwskurczowy, wykrztuśny, uspokajający, a nawet jako środek przeciwko zakażeniom. Kapsułki żelatynowe Garlic Caps with Extra Parsley łączą w sobie składniki tych dwóch wspaniałych roślin. Ich zbawienne właściwości są przekazywane do organizmu w taki sposób, nie musimy obawiać się, odstraszających inne osoby, nieprzyjemnych zapachów i smaku w ustach.

Źródło: CF News marzec ‘03 
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.