SKAZA MOCZANOWA - DNA MOCZANOWA, PRZYCZYNY SKAZY MOCZANOWEJ, LACZENIE ZIOŁAMI, PODAGRA, OBRZĘK STAWÓW Email

Skaza moczanowa (dna moczanowa, podagra) jest powszechnie spotykaną odmia­ną zapalenia stawu, które pojawia się, kiedy we krwi, w tkankach i w moczu znajduje się zbyt dużo kwasu moczowego. Kwas moczowy jest produktem końco­wym metabolizmu grupy substancji chemicznych zwanych purynami. U osób ze skazą moczanową or­ganizm nie produkuje wystarczającej ilości enzymu trawiennego urykazy, który utlenia słabo rozpuszczal­ny kwas moczowy w dobrze rozpuszczalny związek. W wyniku tego kwas moczowy gromadzi się we krwi oraz w tkankach i w końcu ulega krystalizacji.

Złogi kryształków przypominają małe, ostre igiełki i podobnie jak igła wykłuwają sobie drogę w stawach. Szczególnie często atakują staw dużego palca u nogi, ale inne stawy również są zagrożone, włącznie ze Śródstopiem, kostką, kolanem, nadgarstkiem, a na­wet palcami. Pierwszym symptomem jest zwykle ostry ból. Następnie pojawia się stan zapalny. Objawia się on zaczerwienieniem, opuchnięciem, pod­niesioną temperaturą zaatakowanej powierzchni oraz ogromną wrażliwością na dotyk.

Skaza moczanowa jest zależna od diety. Otyłość oraz nieprawidłowa dieta zwiększają ryzyko pojawie­nia się skazy moczanowej. Zaburzenie to zostało na­zwane „chorobą bogatych", gdyż związane jest z nad­mierną konsumpcją oraz nadmiernym spożyciem alkoholu. Jednak w rzeczywistości dotyka także po­zostałą cześć populacji, a do grupy najbardziej na­rażonych osób należą mężczyźni w wieku 40-50 lat. Chorobę tę można odziedziczyć lub zapracować so­bie na nią rujnującą zdrowie dietą, piciem alkoho­lu, przyjmowaniem pewnych leków, przejadaniem się, stresem, zabiegami chirurgicznymi lub uszko­dzeniami stawów.

Przeciętnie 90% ludzi cierpiących na skazę moczanową to mężczyźni. Pokrewnym tej chorobie problemem mogą być kamienie w nerkach.

UWAGI

 • Niedobór pewnych substancji odżywczych może wywołać atak. Niedobór kwasu pantotenowego (wi­taminy B5) pobudza produkcję nadmiernych ilości kwasu moczowego. Badania prowadzone na zwie­rzętach wykazały, że dieta z niedoborem witaminy A może doprowadzić do skazy moczanowej.
 • Niedobór witaminy E powoduje uszkodzenie komórek produkujących kwas moczowy, co podnosi produkcję kwa­su moczowego.
 • osoby zakażone grzybem Candida lub przyj­mujących antybiotyki przez długi czas występuje wy­ższy poziom kwasu moczowego we krwi. Należy bezwzględnie przeprowadzić kuracje przeciwgrzybiczą, usunąć toksyny - kuracja przeciwgrzybicza >>>
 • z powodu zniszczenia komórek w związku z che­mioterapią (stosowaną w leczeniu raka) następuje często wydzielanie nadmiernych ilości kwasu mo­czowego, czego efektem jest dna.
 • W sporadycznych przypadkach, w wyniku nagro­madzenia zbyt dużych ilości toksyn w organizmie, może rozwinąć się wtórna odmiana skazy moczano­wej, zwanej dna ołowicza.


Podstawowym produktem CaliVita pomocnym przy bólach stawów i kości jest Pure Yucca, która powoduje oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza oczyszczanie stawów. Stosuje się ją: 3 kapsułki 3 razy dziennie przed posiłkiem popijając dużą ilością wody 2 - 3 l dziennie. Osoby ze sztucznym stawem - nie stosować!!!

Z bogatej oferty CaliVita proponuję naturalne, sprawdzone już preparaty w problemach  ze stawami:

 • Pure Yucca - (w przypadku problemów ze stawami oczyszczanie co 3 miesiące) przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm: przewód pokarmowy, stawy, jelita. Reguluje proces wydalania.

Po zużyciu 1 - 2  opakowania Pure Yucca  bierzemy:

 • Joint Protex - zawiera składniki  pomocne w prawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej - m.in. glukozamine. Działa przeciwzapalnie. 3 - 6 tabl. dziennie pól. godz. przed posiłkiem.
 • Polinesian Noni - przestraja układ odpornościowy z autoagresywnego na normalny. Pijąc Noni uwalniają się endorfiny, które zmniejszają ból. Kseronina, będąca czynnym składnikiem preparatu, działa przeciwzapalnie. 2 x 30 ml. dziennie - rano na czczo, a wieczorem pól. godz przed kolacją.
 • Shark Aid -  czyli chrząstka rekina, działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, powoduje zmniejszenie bólu, odbudowuje maź stawową, poprawia ruchomość stawów, a co najważniejsze efekt ten uzyskujemy bez skutków ubocznych. Dawki stosowane w leczeniu stanów zapalnych nie wpływają negatywnie na krążenie oboczne w sercu. Stosować należy 3 x 2 tabl. pół godz. przed posiłkiem.
 • Strong Bones - regeneruje i odbudowuje tkankę kostną. 2 x 2 tabl.
 • Omega 3 -  blokuje proces, w którym kwas arachidonowy jest przetwarzany w zapalne prostaglandyny. Kontroluje ból i zapalenie. 1 x 1 tabl.
 • Triple Potency Lecithin - usuwa nie tylko złogi z naczyń, ale również te, które odkładają się w stawach, powodując ich sztywność. Lecytyna jest niezwykle skuteczna w przypadku nakładających się w RZS  różnego rodzaju zwyrodnień. Nadaje giętkości, elastyczności i ruchomości stawom. 2x1kaps.
 • W reakcji zapalnej  biorą również udział wolne rodniki tlenowe, dlatego należy dołączyć  antyoksydanty, które je "wyłapią" Są one silnymi przeciwutleniaczami, pomagają  przeciwdziałać infekcjom, regenerują i zachowują tkanki organizmu: Wit C 500 , Wit E, Beta Caroten, Selen (odgrywający istotną rolę w blokowaniu tworzenia zapalnych prostaglandyn).
 • White Willow - kora białej wierzby zamiast syntetycznej aspiryny.  Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 4-6 kaps. (Aspiryna i Ibuprofen oraz ich pochodne są  bardzo szkodliwe dla organizmu. Po ok. 6-ciu miesiącach ciągłego ich stosowania u większości osób powodują trwałe zmiany w śluzówce żołądka i dwunastnicy, wrzody, a także krwotoki).
 • Chelated Zinc czyli cynk wchodzi w skład bardzo ważnego białka,  które bierze udział w reakcjach przeciwzapalnych toczących się w stawach. Ma ochronny wpływ na stawy, zmniejsza skutki negatywnej reakcji immunologicznej. 20 mg na dobę.

linia

Z praktyki lekarskiej - lek. med. Krzysztof Kordeczka - SEKRET  ZDROWIA


Coraz częściej życie każdego z nas, wyznaczane przez coraz szybsze tempo, niewiele ma wspólnego z zasada­mi zdrowego stylu życia. Kumulujący się stres, nieodpowiednia żywność, zanie­czyszczenie środowiska ...doprowadzają w końcu do zachwiania równowagi w organizmie. Jednak wiele osób nie uświadamia sobie tego, dopóki nie do­padnie ich choroba. A szkoda... Przecież sekret zdrowia tkwi w aktywnym stylu życia i prawidłowym odżywianiu.

Prosty przykład z mojej praktyki lekarskiej: mężczyzna lat 44, od 15 lat cierpiący z powodu napadów dny moczanowej.
Ból wybudzał go ze snu, towarzyszyło mu ogólne rozbicie, dreszcze i gorączka. Pięć lat temu do podstawowego lecze­nia dołączyłem suplementy CVI, które w sposób rewelacyjny zmieniły stan jego zdrowia. Mógł wreszcie normalnie funkcjonować, biegać, grać w siatkówkę, spotykać się ze znajomymi przy grillu.

Oto schemat suplementacji przy dnie moczanowej i podstawowe zalecenia:

Po pierwsze oczyszczanie organizmu przy pomocy produktu Pure Yucca:

 • 1 dzień -1+0+0, czyli 1x1 tabletka przed posiłkiem, popijając 2 szklankami wody przegotowanej
 • 2 dzień - 1+0+1, czyli 1 tabletka przed śniadaniem+ 1 tablet­ka przed kolacją
 • 3 dzień - 1+1+1, czyli 3xdz. po 1 tabl. przed posiłkami
 • 4 dzień - 2+1+1
 • 5 dzień - 2+2+1
 • 6 dzień - 3x2 tabl.
 • 7, 8, 9 dzień - 3x3 tabl.
 • od 10 dnia - 3x2 tabl., aż do zakończenia 1 opakowania


Podczas oczyszczania należy:

 • koniecznie wypijać 3 litry przegotowanej wody (może być mineralna niegazowana, ale nie wysokozmineralizowana).

Kolejne produkty to:

W celu wzmocnienia organizmu, po­leciłem mleczko pszczele (Bee Power).

Zapobieganie nawrotom dny moczanowej:

 • Higieniczny tryb życia zgodny z grupą krwi (warto przynajmniej unikać po­karmów działających niekorzystnie, spożywając te wysoce wska­zane).
 • Ograniczenie tłustych pokar­mów, zwłaszcza podrobów (wą­tróbek, cynaderek), węgorza, ka­wioru, unikać alkoholu (zwłaszcza wina), niektórych leków z grupy penicylin, sulfatiazolu, witamin Br i B, 2' Encortonu.
 • Okresowe oczyszczanie organizmu preparatem Pure Yucca, systematyczne stosowanie antyoksydantów (qProtect).
 • W okresie jesień-wiosna wzmacnianie organizmu preparatem Bee Power.


Oczyszczanie organizmu zalecam każde­mu, kto do tej pory tego nie robił. Zdro­wy przewód pokarmowy, prawidłowe funkcje wątroby i nerek to podstawa do­brego przyswajania pokarmów oraz usu­wania toksyn z organizmu. To po prostu podstawa dobrego samopoczucia.

Z pozdrowieniami, lek. med. Krzysztof Kordeczka

Źródło: CaliNews 
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.