Chromium Max 500 - CUKRZYCA, PROBLEMY Z TRZUSTKĄ, ODCHUDZANIE Email

Chromium Max - CaliVita - cukrzyca, trzustka, odchudzanieZ NOWĄ WERWĄ - ZAMIAST BATONIKA PRZYJMUJ CHROM - POMAGA ZMIENIĆ NAWYKI

Kapsułki zawierające pikolinian chromu, niezbędny w procesach metabolicznych organizmu w procesie metabolizmu glukozy i tłuszczów. 

Dzięki swoim właściwościom spalania tłuszczów jest niezastąpiony podczas nowoczesnej kuracji odchudzającej. Stosowany łącznie z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną pomoże odzyskać i utrzymać smukłą sylwetkę.

Gdy brakuje ci chromu.... 
Sygnały ostrzegawcze organizmu

 • zmęczenie
 • brak wewnętrznej energii
 • brak odporności nerwowej
 • drażliwość
 • niepokój
 • nastroje depresyjne
 • napady nudności
 • bóle głowy
 • stany lękowe
 • pociąg do alkoholu
 • pociąg do słodyczy

 

Chromium Max - ZAMÓWIENIE >>>

Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

1 kapsułka zawiera:

 • Pikolinian chromu 500 mcg

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie lub według zaleceń.

CHROM 

Rola chromu w żywieniu człowieka jest stale przedmiotem dociekań wielu badaczy. Wiadomo jednak, że jest on potrzebny przy przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów.
Wszyscy słyszeli już zapewne o insulinie. Jest to jeden z najważniejszych hormonów, odgrywający ważną rolę w rozwoju mięśni, regulacji masy ciała i pracy układu krążenia. Insulina przenosi do komórek glukozę i aminokwasy potrzebne do wytwarzania energii oraz syntezy białka. Jednak niewiele osób wie, że insulina bez chromu nie jest w stanie wziąć udziału w przemianie węglowodanów.

Ilość chromu w organizmie zmniejsza się w wyniku starzenia się oraz przy aktywnym uprawianiu sportu Jego niedobór może doprowadzić do nietolerancji glukozy, cukrzycy, wysokiego poziomu cholesterolu i chorób serca, a u sportowców może pogorszyć wydolność mięśni. W doświadczeniach przeprowadzonych na zwierzętach stwierdzono, że niedobór chromu może prowadzić do zaburzeń wzrostu, skrócenia życia oraz impotencji. Naukowcy z Bemidji State University (USA, Minnesota) przeprowadzili eksperyment na myszach pochodzących genetycznie z tej samej rodziny. Myszy na diecie wzbogaconej chromem żyły średnio o rok dłużej niż grupa kontrolna, która nie otrzymywała tego składnika w pożywieniu. Koncepcja, że chrom jest jednym z czynników odpowiadających za długość życia jest wciąż potwierdzana w kolejnych doświadczeniach medycznych.

Stwierdzono, że dieta bogata w duże ilości cukrów prostych (glukoza, fruktoza, cukier rafinowany) powoduje zwiększone wydalanie chromu z moczem, a tym samym sprzyja powstawaniu stanów deficytowych.


Alkoholicy to często ludzie chorzy fizycznie.

Współcześni biochemicy są zdania, że gdyby nie zaniżone stężenie cukru we krwi, mielibyśmy o 70% alkoholików mniej.

Rzeczywiście, amerykańscy fizjolodzy w ciągu 4 tygodni bez większych problemów potrafią "odstawić" pacjenta od alkoholu przez podwyższenie stężenia cukru we krwi. Kiedy stężenie cukru spada pomiżej 40 mg/dl alkoholikowi zaiste pozostaje niewiele więcej poza sięgnięciem po butelkę. 

W badaniach z 1986 r. Wykazano 10-30% utraty chromu w organizmach osób, których jadłospis zawierał dużo cukru. Wyniki innego z amerykańskich badań wskazują, ze aż 90% osób spożywa mniej chromu niż wynosi zalecane dzienne spożycie tego pierwiastka (tj. 50-200 ug), co najprawdopodobniej wiąże się z coraz większym udziałem w naszej diecie przetworzonych produktów spożywczych (np. przemiał ziarna pozbawia je prawie całej ilości chromu). Rozwiązaniem jest zażywanie chromu w postaci dodatku żywieniowego. Może to być np. pikolinian chromu, który jest biologicznie aktywną formą tego pierwiastka.

Chrom poprawia

 • metabolizm węglowodanów,
 • wzmacnia działanie insuliny,
 • stabilizuje gospodarkę energetyczną, ponieważ bierze udział w regulacji poziomu glukozy we krwi.

Z tego powodu może być bardzo pożyteczny dla diabetyków, szczególnie w początkowym stadium choroby; należy jednak pamiętać, że nie zastąpi ani insuliny, ani innych leków.

Pierwiastek ten wspomaga również przyswajanie aminokwasów, przyspiesza syntezę białka i korzystnie oddziałuje na procesy przemiany materii, zwiększając tym samym wytrzymałość na obciążenie (organizm szybciej się regeneruje). Przetestowano klinicznie, że pikolinian chromu wspomaga proces odchudzania, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych Przy odpowiedniej diecie i niewielkiej gimnastyce może bardzo pomóc osobom chcącym pozbyć się kilku zbędnych kilogramów oraz sportowcom pragnącym utrzymać idealną masę ciała.

Po chrom dość często sięgają kulturyści, ponieważ stymuluje on wzrost mięśni i jednocześnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jego efekty działania w organizmie są porównywane z anabolicznym działaniem testosteronu. Podczas sześciotygodniowego programu treningowego grupa sportowców zażywała dziennie 200-400 ug pikolinianu chromu. Ich całkowita masa mięśni zwiększyła się średnio o 2,5 kg, a tkanka tłuszczowa zmniejszyła się średnio o 3,2 kg. Osoby z grupy kontrolnej, przy takim samym programie treningu, osiągnęły tylko 1,8 kg zwiększenia masy mięśni i utratę tylko l kg tłuszczu, a więc rezultat dwukrotnie gorszy od osób przyjmujących dodatkowo chrom.

UWAGA!

 • pikolinian chromu nawet w bardzo dużych dawkach nie jest toksyczny.
 • osoby chore na cukrzycę przy zażywaniu chromu nie powinni zapominać o obowiązującej diecie.

Dla osób przyjmujących suplementy profilaktycznie wystarczą preparaty multiwitaminowo-mineralne

Full Spectrum , Power Mins , New Life , Senior Formula , Super Mega 50 , seria Vital

Natomiast osoby odchudzające się oraz diabetycy pragnący wesprzeć leczenie podstawowe cukrzycy mogą sięgnąć po preparaty zawierające większe ilości chromu (Chromium Max 500).

Chrom w preparatach żywieniowych jest bezpieczny ponieważ

występuje w trzecim stopniu utlenienia.
 
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.