Energy & Memory - DLA KIEROWCÓW I PRACOCHOLIKÓW, ZWIĘKSZA KONCENTRACJE, USUWA ZMĘCZENIE Email
Spis treści
Energy & Memory - DLA KIEROWCÓW I PRACOCHOLIKÓW, ZWIĘKSZA KONCENTRACJE, USUWA ZMĘCZENIE
Z moich doswiadczeń - Energy & Memory - 3 tabletki/1000 km - lekarz neurolog Jan Tabak
Jak pomogły mi produkty CaliVita - czas nie leczy ran...
Z mojej praktyki lekarskiej... - Energy & Memory
Wszystkie strony
Energy & Memory - CaliVita - pamięć, koncentracja, dla kierowców i pracocholikówSOLIDNE WSPARCIE

Żyjesz w zawrotnym tempie?

Potrzebujesz większej dawki energii? Twój umysł musi pracować ze zdwojoną mocą?

Czas na przemyślane działanie!

Dostarcz organizmowi substancji odżywczych, które szybko i skutecznie postawią Cię na nogi!

Preparat stworzony z myślą o ludziach, borykających się z zawrotnym tempem współczesnego świata.

Szczególnie przydatny w okresie wytężonej aktywności umysłowej i konieczności maksymalnej koncentracji.

Wyróżnia się wszechstronnym działaniem: składniki zwiększające koncentrację, zapobiegają uczuciu zmęczenia i znużenia psychicznego, a obecność antyoksydantów zapewnia skuteczną ochronę przed skutkami zanieczyszczonego środowiska.

>>> Energy & Memory - ZAMAWIAM<<<

Opakowanie zawiera 90 tabletek.

1 tabletka zawiera:

  • Cholina 200 mg
  • Witamina E 10 mg
  • Guarana (std. 22% kofeiny) 100 mg
  • Magnez 50 mg
  • Lecytyna 100 mg
  • Cynk (chelat aminokwasowy) 5 mg
  • Witamina C 60 mg
  • Selen (chelat aminokwasowy) 20 mcg

Sposób użycia: 1 tabletki 3 razy dziennie w trakcie posiłku lub według zaleceń.

Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania.

Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu. Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa.

Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa.

W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje — wolne rodniki wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym - komórki.

Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą pojawić się również schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego.

Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30 roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścian wszystkich naszych komórek.

Cholina - składnik lecytyny – jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu - nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się „wygarnianiem'' z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników. Działanie aktyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen.

Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie.

W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana oddziałuje na centralny układ nerwowy, w efekcie czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców — według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań - zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

>>> Energy & Memory - ZAMAWIAM<<<

  
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.