RATUJMY ZDROWIE NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA! Email

Jestem pielęgniarką. Od 33 lat pracuję jako dyspozytor pogotowia ratunkowego. Pozwala mi to ocenić stan zdrowia naszego lokalnego społeczeństwa - w przedziale wieku od 30 do 50 r.ż. co druga oso­ba ma nadciśnienie, co czwarta chorobę nowotworową. Zawały serca i niedokrwienne udary mózgu są nagminne, a świadomość społeczeństwa w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej jest znikoma, można wręcz powiedzieć - żadna. Jeżeli nic się nie zmieni, to w niedalekiej przyszłości nie będzie miał kto pracować na nasze emerytury. Ratujmy zdrowie naszego społeczeństwa - trzeba tak niewiele! 

Oto przykład: Pani Łucja lat 58, bardzo schorowana: astma oskrzelowa, dwukrotny obrzęk płuc, na dodatek tego wszystkiego udar mózgu. Z oddziału neurologicznego przekazana na rehabilitację, która nie przyniosła znaczących efektów. „Królestwem" pani Łucji stało się łóżko, pampersy i troskliwa opieka mę­ża, który pod koniec stycznia zgłosił się do mnie z prośbą o pomoc. Zmieniłam radykalnie dietę na zgod­ną z grupą krwi A. Zaleciłam: Nopalin 3 razy 2 tabl. godzinę przed jedzeniem, Protect 4 life 3 razy 1 tabl., Liver Aid 3 razy 1 kaps., Coenzyme Q10 3 razy 1 kaps., Omega 3 x1 kaps. podczas obiadu, Triple Potency Lecithin 2 razy 1 kaps., AC-Zymes 2 razy 2 kaps. i Spirulina Max 2 tabl. na noc. Mąż pani Łu­cji konsekwentnie przestrzegał diety i przyjmowania preparatów przez żonę. Po tygodniu chora już siada­ła w łóżku. Wypróżnienia wyregulowały się, a nawet stały się częstsze. Stopniowo zmniejszałam Nopalin, Przez dwa miesiące chora schudła 8 kg, zaznaczając, że przy wzroście 158 cm ważyła 80 kg. Przeżyłam szok, kiedy w święta wielkanocne pani Łucja, jeszcze z pomocą męża przyszła złożyć mi życzenia. Po sześciu miesiącach stała się już tak samodzielna, że codziennie wykonuje wraz z mężem kilometrowe spacery. Schudła już 20 kg tylko na diecie zgodnej z grupą krwi i codziennych spacerach. Jest bardzo szczęśliwa, wdzięczna i pełna optymizmu. Dla takich chwil warto żyć!

Krystyna Kłosowska, Śrem
Źródło: CaliNews wrzesień 2007 

Ruszaj się

Dla większości z nas pierwsze chłodniejsze dni to jednocześnie koniec ze sportem, prze­cież nie brakuje dowodów na to, że osoby ak­tywne rzadziej chorują. Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba całymi godzinami intensywnie ćwiczyć na siłowni - wystarczy długi spacer - dotleni organizm, rozładuje stres i doskonale poprawi samopoczucie.

Zapomnij o stresie

W sytuacji zagrożenia organizm mobilizuje się do walki i nawet „nie myśli" o chorowaniu. Jed­nak przewlekły stres niszczy odporność. Każ­dego dnia czeka na nas wiele wyzwań, ze stre­sem nie można wygrać, ale można nauczyć się z nim żyć. Znajdź czas na krótki relaks - może to być ciepła kąpiel, dobra muzyka czy kolacja z przyjaciółmi. Skorzystaj również z pomocy roślin adaptogennych. O tej porze roku zwróć uwagę na Koci pazur, który nie tylko pomaga sprostać wymaganiom stawianym przez co­dzienność, ale silnie pobudza produkcję i ak­tywność komórek immunologicznych, wykazu­je właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i niszczące wolne rodniki.

Zadbaj o skórę

Istotnym elementem jesiennej pielęgnacji skóry jest zestaw witamin: A, C, E oraz z grupy B, któ­re przyspieszają odnowę komórek, neutralizują szkodliwe produkty przemiany materii, opóźnia­jąc w ten sposób procesy starzenia. Osoby ze szczególnie suchą i wrażliwą skórą odczują ko­rzystny wpływ, stosując jednocześnie olej i na­sion wiesiołka, który łagodzi podrażnienia, po­prawia elastyczność skóry i reguluje jej wilgot­ność. Jesienią dosyć często nasilają się problemy ze skórą skłonną do łojotoku, W walce z tego  typu dolegliwościami wykorzystuje się ostatnio glutation - silny antyoksydant, który dzięki obecności siarki, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Co jeszcze możesz zrobić, by przywitać jesień w dobrej formie?

  • Unikaj dusznych, zatłoczonych pomieszczeń
  • Staraj się często wietrzyć pokój, w którym przebywasz
  • Śpij 7-9 godzin na dobę
  • Ubieraj się adekwatnie do pogody
  • Rozchmurz się: ludzie szczęśliwi trzykrotnie rzadziej „łapią" przeziębienia.

Lek. med. Małgorzata Miktus

Źródło: CaliNews wrzesień 2007 
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.