TERAPIA CHELATUJĄCA, OCZYSZCZANIE ORGANIZMU PRZEZ CHELACJĘ, ŁĄCZA CHELATOWE A SUPLEMENTY CALIVITA Email

Terapia chelatująca jest bezpiecznym, niechirurgicznym leczeniem, stosowanym w celu usunięcia z organizmu nadmiaru toksyn, szczególnie metali.


Terapia chelatująca usuwa metale toksyczne i inne szkodliwe substancje zaburzające funkcjonowanie organizmu oraz pomagają nerkom wyeliminować toksyny. Doustne czynniki chelatujące często mogą, zapobiec problemom, przywracając krążenie do tkanek organizmu.

Terapie chelatującą, stosuje się w leczeniu wielu rożnych problemów zdrowotnych. Przede wszystkim czynniki chelatujące stosuje się do wiązania takich metali toksycznych jak kadm, ołów czy rtęć - substancji, które dostają sie do naszego organizmu w pokarmem, wodą i w inny sposób - i wydalania tychże metali z organizmu. Kiedy pierwiastki te nagromadzą się w naszym organizmie, oddziałują na inne pierwiastki, pobudzając aktywność jednych i hamując aktywność drugich.

Ołów na przykład blokuje działanie wapnia, żelaza oraz potasu, ważnych substancji odżywczych. Kiedy stosuje się czynniki chelatujące, które usuwają, takie metale toksyczne jak ołów z organizmu, podstawowe sub¬stancje odżywcze mogą zostać wydajniej wykorzystane przez organizm.
Terapie, chelatujące stosuje się także w leczeniu miażdżycy (stwardnienia) tętnic i innych zaburzeń krążenia, jak również w leczeniu zgorzeli, będących często efektem słabego krążenia. W przypadku miażdżycy tętnic na ściankach tętnic gromadzą się złogi cholesterolu, tłuszczu i innych substancji. Czynniki chelatujce rozkładają złogi płytki, udrażniając tętnice i umożliwiając normalny przepływ krwi.

Aminokwas o nazwie EDTA jest efektywną i szeroko badaną substancją chelacyjną. Źródła chelacji sięgają roku 1893 i wiążą się z nazwiskiem Alfreda Wernera, francusko-szwajcarskiego chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, która później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji. Metodę chelacji z użyciem EDTA po raz pierwszy zastosowano w medycynie w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych u robotników z fabryki baterii, którzy ulegli zatruciu ołowiem. Wkrótce potem w amerykańskiej marynarce wojennej zaczęto poddawać chelacji marynarzy, którzy zatruli się ołowiem podczas malowania okrętów i budynków rządowych. W połowie lat 50-ych chelacja była w USA preferowaną metodą leczenia zatrucia ołowiem i zachowuje tę pozycję po dziś dzień. Bezpiecznie zastosowano ją już u ponad pół miliona pacjentów. Lekarze wykonujący chelację u osób zatrutych ołowiem zauważyli, że u pacjentów, którzy cierpieli dodatkowo na miażdżycę tętnic, chelacja spowodowała także poprawę stanu tętnic. Od 1952 r. dożylną chelację EDTA zaczęto stosować w celu zwalczania chorób układu sercowo-naczyniowego. W ostatnich latach terapia ta stała się dostępna także w formie doustnej. Dziś z łatwością możesz z niej skorzystać.

Oczyszczanie przez chelację - jak to działa?

Składniki mineralne w naszym organizmie mają niezwykłą zdolność chelatowania tzn. tworzenia związków z innymi substancjami - chelatorami. W naturze występuje wiele takich związków np. hemoglobina w naszej krwi, czy prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil . Mają one wielofunkcyjne działanie w naszym organizmie. Dostarczają do komórki substancje odżywcze i zabierają szkodliwe dla organizmu związki. W ten sposób oczyszczają nasz organizm, co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, ponieważ w ciągu roku z pożywieniem przyswajamy od 4 do 7 kg toksyn. Wiele roślin posiada związki chelatowe np. Chlorophil, Nopalin, Polinesian Noni, Garlic Caps czy Pure Yucca. Produkt Triple Potency Lecithin posiada dużą dawkę choliny i inozytolu, które usuwają z organizmu tłuszcze, zbędny cholesterol czy trój glicerydy. Omega 3 - olej rybny również posiada działanie chelatujące oczyszczając organizm z nadmiaru kryształków kwasu moczowego.

Poprzez przywrócenie krążenia krwi w określonych tkankach organizmu chelacja może często zapobiegać problemom zdrowotnym. Atakując złogi oczyszcza tętnice i umożliwia normalny przepływ krwi. Złogi na ściankach tętnic wywierają negatywny wpływ na serce, mózg, organy płciowe, a także funkcje kończyn (brak krążenia, martwica, żylaki, dna moczanowa ).

Chelacja wpływa pozytywnie na wszystkie naczynia krwionośne organizmu, poczynając od największych tętnic aż po najcieńsze naczynia włosowate, których większość jest zbyt mała lub zbyt głęboko położona w mózgu czy innych ważnych organach, by można je było bezpiecznie operować.
Stosując chelatowane minerały nie da się ich przedawkować. Organizm uwalnia łącza chelatu dopiero wtedy kiedy potrzebuje jego składnika ukrytego wewnątrz.

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych w Danii:

Po zastosowaniu chelacji EDTA u 470 osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, poprawę stwierdzono w 85% przypadków.
65 spośród 72 pacjentów oczekujących na operację bypass nie wymaga tego zabiegu po poddaniu się chelacji.

Suplementy CaliVita które posiadają łącza chelatowe : Vital do grupy krwi, Full Spectrum, Power Mins, Senior Formula, Strong Bones, Lion Kids Multivitamin + vit. D, New Life, Iron Plus, Chelatet Zinc, Pro Selenium, Chromium Max, Stress Management B Complex, ImmunAid, Liver Aid, Super CoQ10.

DOUSTNE LECZENIE CHELATUJĄCE

Doustne czynniki chelatujące są bezpieczną i wygodną alternatywą metod leczenia dla osób, które zagrożone są problemami krążenia lub problemami związanymi z nagromadzeniem metali toksycznych w organizmie. Do wielu zaburzeń, które można leczyć przy pomocy terapii chelatującej, należy stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera oraz zapalenie stawów. Pomimo zastrzeżeń wyrażanych w wielu środowiskach medycznych duża liczba ciężko i niebezpiecznie chorych osób odnotowała zdecydowaną, poprawę krążenia po zastosowaniu terapii chelatującej.

  
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.