CHORA WĄTROBA, ZATRUTA WĄTROBA, CHOROBY WĄTROBY, OCZYSZCZANIE WĄTROBY, REGENERACJA WĄTROBY, POMOC WĄTROBIE Email

WĄTROBY NIE JEST ZE STALI !!!

Stłuszczenie watroby, przekrwienie i upośledzenie funkcji wątroby mają swoją przyczynę przede wszystkim w nadmiernym spożyciu oczyszczonych produktów skrobiowych (zwłaszcza białej mąki), cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych i mięsa. To również efekt braku surowych produktów, bogatych w enzymy trawienne i błonnik. Groźne są także występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny, pozostałości po lekach weterynaryjnych oraz mykotoksyny. Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę.

Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji.
Ważąca około 1,5 kg wątroba jest największym gruczołem w naszym organizmie i jedynym narządem wewnętrznym, który w przypadku częściowego uszkodzenia samoczynnie się regeneruje. Do 25 % wątroby można usunąć, a w krótkim czasie odrośnie ona z powrotem, wracając do swojego poprzedniego kształtu i rozmiaru.

Wątroba spełnia wiele funkcji, spośród których najważniejszą chyba jest wydzielanie żółci. Wydzielina ta jest magazynowana w woreczku żółciowym i w razie potrzeby uwalniana - jest bowiem niezbędna w procesie trawienia i wchłaniania tłuszczów w jelicie. Żółć bierze również udział we wchłanianiu witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E i K) oraz wspomaga asymilację wapnia. Ponadto żółć przetwarza beta-karoten w witaminę A. Pobudza także perystaltykę jelit, co pomaga zapobiegać zatwardzeniu.

Wątroba działa także jako organ odtruwający. W trakcie procesu trawienia w jelitach powstaje amoniak (produkt uboczny) jest on neutralizowany przez wątrobę. Wątroba łączy substancje toksyczne (zbędne produkty przemiany materii, leki, alkohol i inne szkodliwe chemikalia) z mniej toksycznymi substancjami. Następnie substancje te są wydalane z organizmu poprzez nerki. Dlatego też, aby wątroba mogła funkcjonować prawidłowo, również nerki muszą prawidłowo spełniać swoje funkcje.

W końcu wątroba jest odpowiedzialna za regulację funkcji tarczycy. Wątroba neutralizuje również takie hormony jak adrenalina, aldosteron, estrogen oraz insulinę po tym, jak wykonały one już swoje niezbędne funkcje.
W wielu przypadkach chorób wątroby, zwłaszcza w marskości, potwierdzono obecność mykotoksyn - przede wszystkim aflatoksyny. To właśnie pleśnie, obecne w pożywieniu, wytwarzają jedne z najbardziej znanych substancji toksycznych, czyli mykotoksyny (szczególnie niebezpiecznych dla małych dzieci i kobiet w ciąży). Przedostając się do wnętrza organizmu, są sprawcami rosnącej liczby alergii, zwłaszcza astmy. Są podłożem wielu chorób m.in.: układu kostno-stawowego, moczowo- płciowego, chorób neurologicznych, miażdżycy, problemów hormonalnych, a przede wszystkim nowotworów.

Twoja wątroba potrafi ochronić Cię przed tego typu chorobami, pod warunkiem, że sprawnie zneutralizuje wszelkie chemiczne związki. Potrafi się regenerować, jeśli nie przeszkodą jej w tym toksyny pochodzące z pożywienia, a Ty dostarczysz jej wszystkie potrzebne do tego składniki pokarmowe, np. w postaci Liver Aid.  Wzbogacenie diety o Liver Aid z pewnością zaprocentuje sprawną pracą wątroby, która ochroni Twój organizm przed wtargnięciem toksycznych substancji z pożywienia.

ZALECENIA

 • Pij dużo wody. Zażywając uzupełniające substancje odżywcze takie jak np. Liver Aid, zawsze popijaj je pełną szklanką wody.
 • Unikaj potraw powodujących zatwardzenie. Wątroba musi dwa razy ciężej pracować, jeśli masz obstrukcję. Upewnij się, że twoja dieta zawiera wystarczającą ilość choliny, inozytolu wesprzyj ją suplementem np. Triple Potency Lecithin oraz  Nopalin - błonnik.
 • Nie pal, unikaj alkoholu, kawy, ryb, drobiu, mięsa, soli, napojów orzeźwiających, cukru, herbaty oraz ostro przyprawionych i smażonych potraw. O Co 30 dni stosuj trzydniowy post, bazujący na samych sokach. Aby oczyścić wątrobę podczas postu, pij sok z buraków i marchewki, ekstrakt czarnej rzodkwi oraz ekstrakt mniszka lekarskiego.
 • Chlorophil i woda z cytryną są doskonałymi środkami oczyszczającymi krew i wątrobę. Regularne oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza wątroby, jest niezbędne w utrzymaniu dobrego zdrowia.

 

Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonej wątroby:

 • Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
 • Przewlekłe zmęczeni, senność, apatia - ze względu na kumulowanie się toksyn, wątroba nie daje rady z detoksykacją
 • Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
 • Niesmak w ustach szczególnie rano
 • Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
 • Stan skóry dłoni - rumień na wewnętrznej części dłoni, kiedy dotykamy blednie
 • Zabarwiony na żółto spód języka
 • Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.
 • Wzdęcia brzucha,
 • Niestrawność po spożyciu posiłku, biegunki.
 • Brak apetytu, gorycz w ustach.
 • Zaczerwienienie dłoni w okolicach kciuka i małego palca.
 • Skurcze w łydkach i palcach rąk.
 • tendencja do depresji

UWAGI

 • Badania wykazują, że nieprawidłowa dieta wywołuje alergie, zaburzenia trawienia, niski poziom energii oraz uniemożliwia odtruwanie szkodliwych substancji.

 

Cztery podstawowe powody nieprawidłowego funkcjonowania wątroby są następujące:

 1. Skumulowane substancje toksyczne - środki owadobójcze, środki konserwujące oraz inne toksyny mogą gromadzić się w wątrobie i zakłócać j ej pracę. Nawet jeśli te toksyny nie nagromadzą się w wątrobie, może ona ucierpieć, jeśli funkcjonowanie innych narządów, zwłaszcza trzustki i nerek, zostanie zakłócone przez toksyny.
 2. Nieprawidłowa dieta - dieta uboga w białka i bogata w węglowodory i tłuszcze, zwłaszcza tłuszcze nasycone, potrawy smażone oraz tłuszcze utwardzone, jest ciężka dla wątroby i może nie zapewnić wystarczającej ilości białka budulcowego. Bezwartościowe jedzenie, to potrawy przetworzone, z barów szybkiej obsługi, udoskonalone produkty z białej mąki, produkty z białego cukru oraz produkty podrobione, wytworzone na podobieństwo smaku oryginalnego produktu, ale pozbawione naturalnych witamin, minerałów i enzymów.
 3. Przejadanie się - jest chyba najbardziej powszechną przyczyną zaburzeń pracy wątroby. Efektem przejadania się jest zmęczenie wątroby. Kiedy jest „przepracowana", może nieodpowiednio odtruwać szkodliwe substancje.
 4. Leki - stanowią poważne obciążenie dla wątroby. Są to substancje obce dla organizmu. Powodują, że wątroba, aby wydalić te toksyny pracuje znacznie dłużej. Wątroba neutralizuje działanie leków na organizm. Szczególnie toksyczny dla wątroby jest alkohol. Inne substancje, które mogą powodować nieprawidłową pracę wątroby to doustne środki antykoncepcyjne i kofeina.

 

 

 

  
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.