Beta Carotene 25000 IU - WZROK, SKÓRA, ZĘBY I KOŚCI, PROFILAKTYKA ANTYNOWOTWOROWA, CHOROBY SERCA Email

Beta Carotene 25000 I.U. - CaliVita - WZROK, SKÓRA, ZĘBY I KOŚCI, PROFILAKTYKA ANTYNOWOTWOROWA, CHOROBY SERCABeta Karoten - perfekcyjna broń defensywna – wzrok, skóra , zęby i kości, profilaktyka antynowotworowa, choroby serca

Odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych, chroni  przed miażdżycą, zmniejsza ryzyko zawału serca.  Pragniesz, aby Twoja skóra była zdrowa i miała ładny odcień delikatnej opalenizny...  W okresie wiosenno-letnim pamiętaj o beta-karotenie, który skutecznie ochroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Gdy zabraknie witaminy A - pierwsze znaki ostrzegawcze:

 • kruche, wolno rosnące paznokcie
 • suchość skóry
 • wysypka skórna
 • brak apetytu
 • częste infekcje
 • kurza ślepota
 • złe widzenie
 • zahamowanie wzrostu
 • bezpłodność

 Beta Carotene- ZAMÓWIENIE >>>

Kapsułki zawierające beta karoten, substancję o działaniu przeciwutleniającym.

Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

1 kapsułka zawiera:

 • beta karoten 15mg (w przeliczeniu na witaminę A 2500 µg)

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie po posiłku.

BETA KAROTEN 

Beta karoten jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że dostarczony w diecie beta karoten, w zależności od potrzeb organizmu, jest w wątrobie przekształcany w witaminę A. Beta karoten znajduje się w każdej roślinie, lecz jego najbardziej wartościowe źródła to: rabarbar, marchew, szpinak, brukselka, a z owoców żółty melon i morele. Z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, których posiłki zawierają dużo beta karotenu, o wiele rzadziej chorują na raka pluć, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy lub piersi.

Beta karoten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Działanie zapobiegawcze w tym wypadku polega na przekształcaniu substancji powodujących te choroby (czy to powstających w organizmie, czy pochodzących z zewnątrz) na mniej szkodliwe związki chemiczne. Beta karoten pobudza też działanie systemu immunologicznego. Chroni nie tylko przed chorobami nowotworowymi, lecz także przed miażdżycą, zmniejsza ryzyko zawału serca i nagłej śmierci.

Beta karoten jest najlepszym zródłem witaminy A dla człowieka. Nasz organizm z beta carotenu wytwarza jej tyle, ile aktualnie potrzebuje, bez ryzyka, że można ją przedawkować.

Beta-caroten jest prowitaminą A najbardziej zalecaną latem, ponieważ wspiera foto - ochronę, czyli chroni naszą skórę i oczy przed nadmiernym promieniowaniem UV. Karotenoidy zwiększają odporność skóry na promieniowanie słoneczne, wspierają produkcję pigmentów, powodując opaleniznę, przez co zapobiegają uszkodzeniom skóry. Pomarańczowe zabarwienie skóry podczas zażywania beta-karotenu ma charakter przejściowy i nie jest szkodliwe. Beta caroten, neutralizuje wolne rodniki, łagodzi zmęczenie oczu, filtruje szkodliwe promieniowanie UV i wspiera aktywną regenerację koloru oczu.

Beta-caroten w dawce 9 000 I.U. można stosować profilaktycznie przez okres całego roku. Beta-caroten w dawce 25 000 I.U. zalecany jest w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na foto-ochronę. Zażywanie beta-carotenu zaleca się rozpocząć na dwa miesiące przed okresem zwiększonego nasłonecznienia.

Uwaga!

 • brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku  żółciowym lub w nerkach, ponieważ złuszczone w wyniku niedoboru witaminy A,  komórki nabłonkowe tworzą jądro, wokół którego odkładają się sole mineralne.
 • stosowanie środków obniżających poziom cholesterolu (np.soja, czosnek) wymaga podawania większych ilości witaminy A, gdyż wymienione produkty utrudniają jej wchłanianie.
 • przyjmowanie witaminy E zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę A lub beta caroten.
 • również w okresie ciąży i karmienia piersią wzrasta zapotrzebowanie na beta caroten. Beta caroten jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że dostarczony w diecie beta caroten, w zależności od potrzeb organizmu, jest w wątrobie przekształcany w witaminę A.
 • Beta caroten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. 
SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | OCZYSZCZANIE ORGANIZMU | suplementy
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.